czwartek, września 22, 2005

Stowarzyszenie Pamięci Narodowej - Nr konta

Krotka notka w rzeczpospolitej o Stowarzyszenie Pamięci Narodowej. Powstalo jako spoleczne wsparcie dla IPNu by chronic dostep do najnowszej historii gdy SLD po raz kolejny obcinalo jego budzet.

--
Konto SPN
Wspólna sprawa

Stowarzyszenie Pamięci Narodowej powstało w bieżącym roku w celu wspierania inicjatyw służących pogłębianiu i utrwalaniu wiedzy, zwłaszcza młodych pokoleń, o dziejach ojczyzny w XX wieku.

Szczególnie zaś o ofiarach, a także sprawcach mordów, represji i szykan, jakie dotknęły Polaków podczas okupacji oraz w PRL. Rola SPN polega w dużej mierze na uzupełnieniu edukacyjnej misji Instytutu Pamięci Narodowej, który ciągle ma za mało środków na odpowiednie wydawnictwa, filmy, konkursy szkolne czy wystawy.

Trzydziestu kilku historyków, publicystów i twórców o znanych nazwiskach, działających całkowicie społecznie, tworzy stowarzyszenie i rychło powoła do życia jego radę programową, które decydować będą o wspieraniu konkretnych przedsięwzięć. Im więcej znajdzie się życzliwych ofiarodawców, osób prywatnych, firm oraz instytucji, tym misja służąca wspólnej sprawie - ocaleniu narodowej pamięci, przyniesie pełniejsze efekty. O ofiarodawcach, konkretnych przedsięwzięciach i rozwoju akcji będziemy informować w "Rzeczpospolitej" .

A oto numer konta SPN:
21124010531111001007729015
Bank Pekao SA IV Oddział Warszawa,
ul. Grójecka 1/3, 02-019 Warszawa

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_050922/publicystyka/publicystyka_a_7.html